Šef libijske diplomatije iz Tripolija Ali Abu Zakuk izjavio je danas da se vlada nacionalnog jedinstva Libije može obratiti Rusiji za pomoć u borbi protiv terorista „Islamske države“.

Sponsored links:

Radi se o molbi o vojnoj intervenciji Rusije u Libiji u vidu vazdušnih dejstava.

O ovom pitanju će se raspravljati na sutrašnjem susretu s predstavnicima Ministarstva inostranih poslova Rusije.

Libijski ministar je izjavio za RIA novosti da se dogovor između libijske vlade i Rusije može sklopiti čim se formira vlada nacionalog jedinstva, što je već u završnoj fazi.

REKLAME: OSTATAK ČLANKA U NASTAVKU

IRAK TAKOĐE TRAŽI POMOĆ

Irak će takođe tražiti od Rusije da vojno interveniše u toj zemlji protiv Islamske države, najvili su zvaničnici u Bagdadu.

„Bagdad, saveznik Rusije u borbi protiv ID želi da Rusija ima veću ulogu u kampanji protiv terorizma u samom Iraku. Irak bi uskoro mogao zvanično da zatraži od Ruskog vazduhoplovstva da pokrene napade na iračkom tlu“, rekao je predsednik Odbora za odbranu Iraka.

REKLAME: OSTATAK ČLANKA U NASTAVKU

Hakim al-Zamili naveo je da bi Irak uskoro mogao da bude prisiljen da pita Rusiju da pokrene vazdušne napade u Iraku.

„Mislim da će u narednih nekoliko dana ili nedelja Irak biti primorana da traži od Rusije da pokrene vazdušne napade, a to će da zavisi od njihovih uspeha u Siriji“, rekao je Hakim al-Zamili.